Laska Store: благодійність чи бізнес?
Проект Unlimit Ukraine наразі об'єднує вже не тільки молодих та креативних українських товаровиробників, але й представників соціально-важливих послуг.

І от нещодавно до нашого проекту приєднався надзвичайно добрий та щирий проект Laska Store, з власницею та ідейним натхненником якого нам пощастило познайомитися! Ми поцікавилися у Анни Уварової, однієї із засновниць благодійного магазину, про те, як виникла ідея створення соціального бізнесу, які перепони зустрічалися на шляху становлення та розвитку магазину, і яким чином поєднати бізнес й соціальний проект.

Laska Store – це один з найяскравіших прикладів соціального підприємництва, створений на прикладі британських «charity-shops».

Передісторія створення.


У 2011 році на фестивалі Big idea – платформі соціальних проектів, Анна з колом своїх однодумців виграли перший грант розміром 14 тис. грн. на розвиток власної справи, який став основою створення Laska Store.

У період літо-осінь 2012 року розпочав свою роботу перший магазин Laska Store, розмістившись в маленькій кімнаті розміром 9 кв. м. в приміщенні Fazenda Bar.

На той час сусідами Laska Store стали два інші проекти, зовсім недотичні до напрямку роботи магазину, але приходилося уживатися всім разом та миритися з певними побутовими незручностями.

Команда благодійного магазину Ласка на початку свого становлення налічувала всього 3 людини. Продажі, бухгалтерські розрахунки – всі ці питання лягли на тендітні плечі дівчат-ідейних натхненниць проекту.

Для порівняння – наразі в Laska Store вже працює 14 ініціативних членів команди.


Laska Store – це соціальний проект чи все ж таки бізнес?

Соціальна діяльність неможлива без бізнесу. Тому не можна сказати напевне і розмежовувати ці два поняття.

Ласка – це благодійний магазин, який перераховує виручені кошти, за вирахуванням витрат на утримання магазину, на благодійність та соціальні проекти.

В магазині окрім старих речей всі охочі можуть знайти та відкрити для себе нових молодих українських дизайнерів.


Благодійність.

На початку своєї діяльності магазин Ласка співпрацював з двома благодійними фондами. Наразі Ласка передає кошти чотирьом фондами:

 • Таблеточки – міжнародний благодійний фонд допомоги важкохворим дітям,
 • Життєлюб – проект, спрямований на організацію дозвілля літніх людей і надання необхідної адресної допомоги,
 • Соціальний проект «Діти» у співпраці з фондом «Единственная», який охоплює 4 дитбудинки в Житомирській області та Васильківський ліцей.
Також Ласка надає адресну допомогу, а саме оплачує реабілітацію дитини з діагнозом ДЦП.

Результати.

За весь час роботи магазину Ласка вдалося зібрати та передати на благодійність майже 500 тис. грн. та більше 100 тис. кг. одягу. Цифри справді вражають!

 • Але окрім того, що Laska Store є благодійним магазином по продажу нового та старого одягу і інших речей, це й ще і власне виробництво екологічних килимків Recycled Rugs.

  Recycled Rugs – це екологічні килимки, які роблять люди з обмеженими можливостями та люди похилого віку на спеціальних верстатах. Вони використовують одяг, який вже не підходить для прямого використання. Такий напрям виробництва дає можливість утилізувати старі непотрібні речі і фінансово підтримувати незахищені верстви населення.

  Детальніше про виробництво.

  Першочергово ідея створення власного виробництва полягала в тому, щоб долучати до цієї ініціативи літніх людей з будинків для людей похилого віку. З превеликим натхненням взявся за цю справу один літній чоловік прикутий до інвалідного візка, і ця справа його так захопила, що він й досі працює над нею, вигадує власні авторські візерунки та отримує за свою працю заробітну плату.

  Окрім цього, до плетіння килимків залучені й інші літні люди з різних міст України. Особливим попитом користуються килимки у іноземців.

  Партнерство.

  Благодійний магазин Ласка відкритий до співробітництва з компаніями, в яких особливо розвинений напрям корпоративної соціальної відповідальності. Як, наприклад, Ласка наразі співпрацює з компанією Ernst&Young, де розміщений їхній контейнер для збору одягу.

  Також, такий контейнер також можна зустріти в ТЦ «SkyMall» на проспекті Генерала Ватутіна, де кожен охочий може залишити непотрібні йому речі, таким чином долучаючись до благодійної мети проекту.

  Окрім того, 4 рази на рік магазин Ласка проводить акцію для жителів Києва і передмістя, в рамках якої ви можете заказати доставку ваших речей в магазини Ласка всього за 10 гривень за допомогою сервісу Yesmates.com. Цей сервіс працює і в звичайному режимі - в такому разі вартість перевезення складатиме 80 гривень.

  Плани на майбутнє.

  В планах у команди Laska Store розширятися, адже наразі 2 магазини вже не встигають впоратися з плином доброти від небайдужих українців.


  Трохи лірики :)

  Власне назва магазину «Ласка» виникла не випадково і характеризує основну місію магазину – творити добро і оточувати ніжністю весь навколишній світ!

  «Ласка» для Анни – це її дітище та крутий досвід, який трансформувався із соціальної місії в бізнес проект, але при цьому зберіг свою основну соціальну складову.


  Команда проекту UnlimitUkraine бажає успіхів та процвітання магазину Ласка, а також всім нам побільше таких важливих та дійсно вартісних ініціатив в суспільстві!

Made on
Tilda