Менторство. Цінність для бізнесу

Вікіпедія дуже цікаво розтлумачує термін «ментор», що в давньогрецькій міфології означав приятеля Одіссея, який був опікуном його дому, коли герой брав участь у Троянській війні. В «Одіссеї» Афіна, допомагаючи Телемахові в пошуках батька, часто приймала вигляд Ментора. Завдяки романові французького письменника Ф. Фенелона «Пригоди Телемаха» (1699 р.) ім'я Ментора стало відоме широким читацьким колам. Його почали використовувати як синонім слів «учитель», «порадник», «наставник», «консультант».

Зараз ми звикли розуміти менторство (наставництво) – як ефективний та популярний спосіб передачі професійних знань й умінь від більш досвідченого підприємця або спеціаліста (ментора) менш досвідченому (протеже). З розвитком підприємництва програми менторства довели свою результативність та ефективність.

Саме тому проект Unlimit Ukraine by European Business Association and Philip Morris Ukraine реалізує конкурс CEO4U, покликаний підтримувати та розвивати культуру менторства серед підприємців в Україні. Для реєстрації в конкурсі – заповнюйте анкету учасника.

25 досвідчених управлінців, які представляють великий український та міжнародний бізнес, допомагають молодому поколінню підприємців у розвитку їхньої справи. Цікаво дізнатися, а чи були колись ментори конкурсу самі в ролі «учнів» і чи зустрівся на їхньому шляху справжній «учитель» з великої літери.

Кшиштоф Сідлєцкі, СЕО "Astellas Pharma LLC", –

«Я теж колись був бізнесменом-початківцем. 10 років пропрацював хірургом, а потім різко перейшов у бізнес. Я дуже добре знав, як вирізати людині півшлунка, але й гадки не мав про те, як функціонує фармацевтична компанія.

Мені пощастило. Я потрапив до компанії, яка дала мені величезні можливості для розвитку, освіти. Я отримав справжню свободу. Крім того, в мене був найкращий вчитель – начальник-спонсор, який відповідав за мій розвиток в структурі компанії. Мій керівник (хоча ця посада і називалася спонсорством) по суті став моїм першим ментором. Він виявився фантастичним коучем, у якого я мав честь навчатися бізнес-навичкам та робити свої перші професійні кроки».

Михайло Меркулов, СЕО "Arricano Real Estate PLC", –

«Якби поруч був мудрий наставник у складні моменти життя, то я, напевно, був би ще більш успішним. Мені здається, що ментор – це людина, яка в меншій мірі радить, а в більшій – ставить правильні питання і таким чином спрямовує підприємця на той шлях, який для нього найоптимальніший».

Лілія Млінарич, засновниця "Jazz Koktebel", –

«У 1996-1997 роках у мене була можливість поспілкуватися з людиною великих знань та вмінь. Він був фахівцем у розвитку трубного виробництва, працював в тій же українській компанії, що і я. Цей досвід дав мені можливість побачити світ України очима іншої людини, подивитися на свою діяльність інакше, помітити в ній багато граней і зрозуміти, що можна всі їх реалізувати, хоча, здавалося б, займаєшся тільки своєю професією».

Андрій Худо, співвласник і голова ради директорів холдингу емоцій "!FEST", –

«Досвід здобував зазвичай сам, торуючи різні шляхи. Свого часу мене надихав Стів Джобс. Він створював магнетичний продукт. Так само зараз робить Маск – продуктом Tesla теж користуюся. Також мене стимулювало навчання у Києво-Могилянській бізнес-школі. Це був 2005 рік, ми навчалися у Штатах. Коли були у Кремнієвій долині, там усе кипіло. Ми хочемо це відтворювати тут, в Україні.

Ти можеш помилятися, не все буде вдаватися, але треба йти вперед і шукати. І тоді стається щось цікаве, нове, те, що змінює ринки і ландшафти».

Олексій Кредісов, управляючий партнер EY в Україні,

«Мій досвід менторства показує, що це корисно для обох сторін. Допомагаючи починаючим бізнесменам в прийнятті правильних рішень, неминуче аналізуєш свій власний досвід і часто знаходиш цікаві можливості».Made on
Tilda