6 грудня в рамках реалізації конкурсу CEO4U проекту Unlimit Ukraine склалася ще одна пара «ментор-підприємець». На цей раз нею стала: Тамара Савощенко, СЕО UniCredit Bank, та Наталя і Ольга Петрик, засновниці української косметичної компанії PeNa.

PeNa – доволі відома українська компанія, яка виготовляє натуральну косметичну продукцію. PeNa існує на ринку з 2014 року і на сьогоднішній день продовжує активно розвиватися та розширятися. Тому не дивно, що у дівчат виникло чимало запитань до ментора, які цілковито співпали з специфікою роботи пані Тамари.

Отже, як ви здогадалися, питання в основному стосувалися фінансової складової бізнесу менті, а саме: професійного складання та управління бюджетом компанії.

Обговорювалися питання необхідності складання операційного та інвестиційного бюджетів, а також ефективного управління витратами, які відображаються в затратній та дохідній частині бюджету.

Тамара надала декілька порад дівчатам, зокрема:

  • як правильно визначити собівартість продукції;
  • вартість обладнання та амортизація мають рівномірно розподілятися протягом року;
  • необхідність налагодження облікового процесу виробництва;
  • використовувати бухгалтерські програми обліку та звітності замість «xls-таблиць».

Також Тамара, як справжня жінка і споживач косметичної продукції, порадила згладжувати сезонні піки, заповнивши їх сезонною продукцією. Для цього необхідно створити новий продукт, який неодмінно вплине і на всю стратегію розвитку та функціонування компанії.

Сесія була дуже продуктивною, адже обидві сторони експерименту залишилися задоволеними та сповненими нових ідей і планів на майбутнє.

Наразі конкурс добігає кінця, але ви ще можете встигнути обрати свого ментора для консультації, заповнивши анкету за посиланням: http://ceo4u.delo.ua/instruction-anketa/


Made on
Tilda