Кожна людина хоча б раз ловила себе на думці, що добре б було почути слушну пораду від когось більш досвідченого.

Особливо це актуально на старті, коли берешся до чогось абсолютно нового, але такого, що дуже вабить, але страх перед невідомим раз у раз дає про себе знати.

Європейська Бізнес Асоціація, яка ось уже понад 17 років об'єднує близько 1000 великих міжнародних, європейських і українських компаній, вирішила дати поштовх малому і мікро бізнесу.

Тож в рамках проекту Unlimit Ukraine Асоціація надала можливість новоспеченим бізнесменам отримати найцінніші поради від справжніх мастодонтів великого бізнесу – топ-менеджерів членських компаній.

Ця ініціатива була сприйнята на ура и доволі стрімко оформилася в унікальний у своєму роді менторський конкурс - CEO4U.

Головною ідеєю став, здавалося б, фактично неможливий «хедхантинг» СEO великої компанії представником мікро та малого бізнесу. Концепція передбачала, що кілька компаній-учасників виграють можливість отримати менторську сесію від керівника великої компанії.

CEO продемонстрували дуже жвавий ентузіазм і надихнулися. Нас майже одразу підтримали Віце-президенти Асоціації: Президент регіону EEMEA, Jacobs Douwe Egberts, Тарас Лукачук та Голова правління Raiffeisen Bank Aval, Володимир Лавренчук, а також члени правління Асоціації: керуючий партнер EY в Україні, Олексій Кредісов, СЕО Google Украина Дмитро Шоломко, і ще багато талановитих високопрофесійних топів.

Всі high-level менеджери сьогодення – це відповідальні сучасні бізнесмени, які розуміють, наскільки важливим є здоровий розвиток ринкової економіки, адже саме вони є її рушійною силою. Тому для них спілкування з прогресивною енергійної молоддю - це теж корисний досвід.

Враження менторів проекту говорять самі за себе:

Володимир Лавренчук, Голова правління Райффайзен Банку Аваль та Віце-президент Європейської Бізнес Асоціації:

"Свого часу, років 10 тому, я вперше спробував провести один день у відділенні — саме працювати, а не радити. Я там вже до обіду був повністю виснажений, бо це дуже складно, це і колосальний досвід, і колосальний процес навчання. Ти не стільки вчиш інших, скільки сам навчаєшся. Коли я познайомився з конкурсом СЕО4U, відчув саме таку потребу — побути в якійсь мірі підприємцем і, можливо, багато чого навчитися, чого я, скоріше за все, не знаю».


Олексій Кредисов, CEO EY, Член Правління Асоціації:

"Я хочу, щоб в Україні формувалася культура підприємництва. Підтримка підприємців - це одна з ключових цінностей в EY. Мій досвід менторства показує, що це корисно обом сторонам. Коли допомагаєш бізнесменам в прийнятті правильних рішень, неминуче аналізуєш власний досвід і часто знаходиш цікаві можливості".

Вена Бєлєва, CEO Boutique-café "Reprisa":

"У житті я керуюся принципом, який озвучив Уїнстон Черчилль: ми заробляємо на життя тим, що у нас є; але ми створюємо життя тим, що віддаємо. Все складається з цих двох обмінних операцій: отримання і віддачі. Успішні бізнеси і люди відрізняються від інших тим, що вони із задоволенням діляться. Тільки обмін інформацією, досвідом, навіть якимись таємними цінностями, може бути прикладом для молодих, які підхоплять справу підприємництва далі. Бізнес - це драйвер суспільства".

Ми анонсували старт конкурсу і зрозуміли, що не помилилися, коли зробили ставку на актуальності коучінга для малих підприємців в такому форматі. Було ну дуже багато заявок від учасників проекту.

Таким чином 25 компаній – «малюків» знайшли своїх «названих батьків». Формат менторських сесій був завжди різний. Багато хто з менторів наполягав на тому, щоб зустрічі з підопічними відбувалися за закритими дверима, адже в якості прикладів вирішення тієї чи іншої проблеми ментори іноді використовували внутрішні кейси своїх компаній.

Для нас було дуже важливим відслідковувати фідбеки з обох сторін: менторів та менті, щоб розуміти, наскільки практично корисною та доцільною є ідея створення такого конкурсу.

Юлія Свиридюк, співзасновниця тм Сенсорія – компанії-виробника обладнання і сенсорних речей для особливих людей - розповіла нам про свої враження від менторства CEO Carlsberg Ukraine Євгена Шевченко:

«Цікавим був опис Євгеном бізнес-сегмента і в цілому виробничого сектора країн Прибалтики. Ми обов'язково скористаємося порадою "дивитися" в сторону цього ринку і вже вивчаємо, наскільки цей сегмент у них розвинений.


Ми отримали підтвердження доцільності плану виходу на закордонні онлайн-платформи. Це стане ще одним кроком у бік масштабування бізнесу. Дуже корисним стала порада виведення виробів в дві окремі лінійки.

"В яблучко" потрапила і ідея про співпрацю з фахівцями і лідерами думок педагогічної, медичної галузі та психологами. Це те, що ми продовжуємо активно робити протягом всього часу, адже створюючи наші вироби, в тому числі ми вивчаємо потреби і побажання фахівців, обмінюючись з ними своїм досвідом і напрацюваннями».

Яна Бурова, фундатор ТМ Pack & Go - виробника термосумок для їжі з собою – була менті Якова Сидляренко, СЕО Corum.

«Я переосмислила багато завдань, отримала відповіді-підтвердження на свої питання, які давно сиділи в моїй голови, але я все ніяк не могла прийняти рішення по ним. Я зрозуміла для себе, на чому важливо сконцентруватися, що є китом в моїй компанії. А також прийшло розуміння, які завдання зараз забирають багато часу і енергії і їх можна відкласти або викреслити зі свого списку назовсім.

Я дуже вдячна всій команді проекту Unlimit Ukraine і конкурсу CEO4U. Це величезна можливість для нас - підприємців вчитися і розвиватися, знайомитися з новими професіоналами і новими компаніями, отримувати підтримку і знати, що в будь-який момент ти можеш звернутися до команди проекту і отримати підтримку в своїх ідеях. Мені сподобалося все, все продумано, на всіх етапах є підтримка і зворотний зв'язок. Завжди бачиш результати. Я і моя команда з величезним задоволенням продовжимо брати участь у всіх подальших активностях проекту».

Михайло Меркулов, CEO Arricano Real Estate поділився з нами враженнями після його спілкування з Романом Бака, фундатором, beHoney.

«Мені сподобалося, як Роман несподівано для мене і себе робив висновки, як він швидко реагував. У нього абсолютно немає страху перед зміною курсу, перед впровадженням нових ідей, коли він тестує щось нове. Це дуже здорово.

Мені здається, що Unlimit Ukraine - прекрасний приклад того, як в Україні можна відроджувати малий і середній бізнес, стимулювати його, налагоджувати діалог між галузями. Це зміцнення того фундаменту, на якому Україна зможе розвиватися швидше ніж 2% ВПП в рік».

СЕО Google Украина Дмитро Шоломко був ментором команди 1DEA.me GIFTS:

«У малого бізнесу, на відміну від великого, дуже прості практичні завдання, які досить легко сформулювати і вирішувати. В цілому малий бізнес більш гнучкий і практичний.

З 1DEA.me GIFTS було цікаво, у них були завдання не тільки практичні, але і стратегічні. Це була дуже енергійна бесіда, мені було приємно зустріти талановитих, освічених і мотивованих людей. Для того, щоб таких успішних прикладів бізнесу було більше, потрібно підтримувати МСБ освітньо, фінансово і інфраструктурно».

В тому, що створення командою Unlimit Ukraine такого конкурсу було дуже вдалою ідеєю, ми переконуємося і вже після закінчення активності, адже ми продовжуємо і надалі отримувати анкети від учасників проекту.

Цей конкурс виявився корисним як для менторів, так і для їх менті. Наприклад, Михайло Меркулов з Arricano Real Estate, потримавши в руках баночки з медом, зробив пропозицію своєму менті. Тепер Arricano замовляє у beHoney корпоративні подарунки - брендовані баночки з медом. АОлексій Кушка – засновник тм Veliki.ua розповів нам, що після менторської сесії з Головою правління Райффайзен Банку Аваль Володимиром Лавренчуком останній періодично телефонує своєму менті за порадою: «Ми створили новий продукт для малого бізнесу. Що ти думаєш з цього приводу?».

Учасники проекту Unlimit Ukraine дуже часто запитують команду проекту, чи плануємо ми організовувати подібні конкурси надалі, друзі, ми готові відповісти, що обов'язково. Адже головний меседж проекту підтримки мікро та малого бізнесу Unlimit Ukraine - «Коли великий бізнес допомагає малому». І ми допомагатимемо!

Made on
Tilda