Український стартап BIOsens підкорив Кремнієву долину
Український стартап BIOsens – мобільна лабораторія для перевірки безпечності продуктів харчування переміг у США на Інтерконтинентальній битві стартапів у Сан-Франциско.

27-го квітня в Сан-Франциско відбулася одна з найважливіших бізнес-подій 2017- го року - Інтерконтинентальна Битва Стартапів, організаторами якої є Startup.Network і Hack Temple. Це міжнародний інвестиційний батл, в якому змагалися дев'ять найперспективніших та інвестиційно привабливих стартапів з країн Східної Європи. Перемогу здобула українська команда винахідників BIOsens - біосенсору для перевірки безпечності продуктів харчування.


Андрій Кар'пюк, засновник проекту, поділився своїми враженнями від участі в міжконтинетальному батлі: «Тут реально круто, ритм життя і бачення людей зовсім різні, в порівнянні з Україною. За статистикою 25% Силіконової долини - це люди віком до 20 років і ще 26% до 30. Сьогодні багатомільярдним компаніям дають фору ще здається ніби як сьогоднішні стартапи, такі як uber і snapchat. Про що цеговорить? Багато хто скаже: «Дорогу молодим», підтримую, але хочу зауважити, що без досвіду наших вчителів рухатися неварто. Сьогодні все частіше зустрічаю непорозуміння між науковими групами в Україні, хоча є й ті, що добре розуміють і пропагують єдність. Вважаю, що одним із основних елементів розвитку української економіки є об'єднання зусиль для вирішення конкретних задач».

Під час битви стартапів розробники познайомились з представниками локальних венчурних фондів, отримали відповіді на свої питання, а також у процесі спілкування дізналися про те, у що сьогодні інвестують в США, а також, які стартапи зараз у тренді. Надзвичайним виявися і склад експертної ради Битви Стартапів в Сан - Франциско. Олексій Ілляшов - головний data-архітектор Tesla, Шуонан Чен - інвестор з Agile VC, Макс Ганнутін - співзасновник Acquired IO, Майк Сандлер - головний виконавчий директор Epiphan Video, Мітчелл Вайншток - венчурний інвестор і керуючий партнер в HP, Павло Черкашин - генеральний директор Hack Temple і керуючий партнер GVA Capital, Олександр Сорока - генеральний директор і засновник Startup.Network, Вадим Роговський - партнер WannaBiz, представники венчурних фондів Кремнієвої долини, аналітики, інвестори та бізнес-ангели.


Стартап BIOsens переміг за кількістю отриманих голосів від експертів із середнім балом 4,00. Експерти звернули увагу на розробку українських винахідників, визнавши її соціально значущою та інвестиційно привабливою. Основна проблема, яку вирішує BIOsens - це визначення безпечності споживаних продуктів. «Біосенсор допоможе швидко отримати інформацію про безпечність їжі, яку ви споживаєте або виробляєте. Сьогодні ми працюємо над розробкою методу експрес-діагностики мікотоксинів, це один із кроків для створення мобільної лабораторії» - зазначає Катерина Звєрєва, член команди BIOsens, CMO проекту, - «люди часто споживають неякісні продукти, які кожного дня завдають шкоди здоров'ю та самопочуттю. Найчастіше, те, на що може розраховувати споживач – це контроль терміну придатності, однак всі розуміють, що цим нічого напевно сказати неможна. Чи упевнені Ви у якості і безпечності продуктів, які споживаєте? Мобільна лабораторія BIOsens якраз покликана надати відповідь на ці запитання. Пристрій підключається до смартфону або планшету, на якому встановлена відповідна програма. У самому приладі знаходяться біочутливі пластини, на які у вигляді рідини наноситься продукт для тестування, після чого за 15 хвилин готовий результат з'являється на мобільному телефоні, який підключається через Bluetooth до самого пристрою.

Ця технологія буде актуальною фактично як для мас-маркету, так і профільно для сільського господарства». В сучасному світі проведення аналізу безпечності продукції харчування можливе в основному тільки в лабораторіях, що займає багато часу, якого часто не вистачає, особливо в агросфері. Адже навряд фермер має розкіш дозволити собі попросити постачальника зерна зачекати тиждень, доки проведуть аналіз тільки що привезеної продукції. Як наслідок господарство може понести збитки. Основною економічною перевагою пристрою є економія часу, що є значним досягненням в глобалізованому суспільстві, де час – одна з найбільших цінностей.Завдяки виступу на Інтерконтинентальній Битві Стартапів переможцями змагання - командою BIOsens вже зацікавився один з інвестиційних фондів Каліфорнії. Сподіваємося, що незабаром споживачі оцінять всі переваги інноваційної української розробки.Made on
Tilda