From good to great або справжні історії справжніх людей 01.12.2015
1 грудня 2015
Що саме потрібно для того, щоб розпочати власну справу? Освіта за кордоном? Курси МВА? Обов'язкове знання іноземних мов? Зовсім ні. Варто лише зробити перший крок – повірити у себе.
From good to great або справжні історії справжніх людей 01.12.2015
1 грудня 2015
Що саме потрібно для того, щоб розпочати власну справу? Освіта за кордоном? Курси МВА? Обов'язкове знання іноземних мов? Зовсім ні. Варто лише зробити перший крок – повірити у себе.
16 вересня відбулася перша зустріч в рамках проекту «Unlimit Ukraine by EBA». Виявилося, що насправді є дуже багато спільного між роботою невеличких підприємств та величезних корпорацій. Зокрема, перший важливий етап – заснування справи. Саме про старт власної справи і розповіли наші гості.

Ольга Гуцал – власник і керівник компанії Camion oil – свого часу закінчила КПІ за спеціальністю інженер-зварник. Щасливий випадок підштовхнув майже випускницю аспірантури та молоду маму розпочати підприємницьку діяльність з нуля. Наразі географія бізнесу розширилася аж до 66 країн світу. На зустрічі пані Ольга дала безліч цінних порад молодим підприємцям. З власного досвіду Ольга знає, що будь-яку проблему можна вирішити, а найважливіші принципи ведення бізнесу, на її думку, – це, передусім, чесність та прозорість.

Ольга Гуцал:

«Молодые бизнесмены-новички также важны, как предприниматели старшего поколения, потому что и те и другие – люди, которые спасают экономику страны, развивают ее потенциал, дают рабочие места и, в конечном итоге, буквально кормят людей. И возраст в этом плане вовсе не играет роли.

Если они молодые с той точки зрения, что находятся в начале своего пути, то, с одной стороны, им легче, потому что у них есть большой опыт ошибок предыдущих поколений. Ведь каждое поколение делает новые ошибки, а каждое новое их использует. С другой стороны, молодым и начинающим всегда тяжелее, чем тем, кто постарше. Но у них все впереди!»

Рішучість та сміливість допомогли Юрію Чмихалову, що приїхав з Молдови, не опустити руки в такій незвичайній сфері, як аквапарки, і досягти вражаючих результатів. Наразі Юрій є директором з розвитку Асоціації Аквапарків України. На світанку ж своєї кар'єри Юрій їздив на виставки та презентації до інших країн, постійно шукав партнерів, замовників та обмірковував нові шляхи розвитку бізнесу. Зараз він вже може з упевненістю сказати, що більшість бар'єрів, які нібито на перший погляд заважають розпочати власну справу, в реальності є вигаданими та надуманими.


Юрій Чмихалов:

«Наши предприниматели обладают самым ценным конкурентным качеством – желанием изменить себя и необходимостю изменить условия жизни к лучшему. Многие из нас родились и выросли в очень непростых, относительно наших заграничных сверстников, условиях. В этом наша сила. Не нужно об этом никогда забывать и опускать руки. То, что в сегодняшних условиях, не имея абсолютно никакой государственной поддержки, мелкий и средний бизнес существует – прямое этому доказательство. Каждый из нас и мы все вместе обладаем, по сути, уникальным опытом развития вопреки всему. Этим опытом нужно, безусловно, делиться и личным примером доказывать, что все возможно. Главное, стараться и не останавливаться».


Ігор Ланда– генеральний директор «Novus Ukraine», входить у ТОП-10 найкращих менеджерів України. Раныше Ігор був токарем – продовжував родинну професію. Саме брат, свого часу, порадив йому зайнятися підприємницькою діяльністю. Ігор вважає, що в бізнесі варто одразу визначитися з довгостроковими планами, і завжди треба націлюватися на розвиток.


Ігор Ланда:

«Підтримка молоді у втіленні їхніх бізнес-ідей у життя має бути невід'ємною частиною державної політики. Саме зараз, як ніколи, треба підтримувати молодих підприємців. І я особисто готовий сприяти розвитку молодого українського бізнесу».

Модератором зустрічі була Анна Дерев'янко, виконавчий директор Європейської Бізнес Асоціації:

«Коли ми бачимо нові яскраві українські винаходи, товари та ідеї, ми вважаємо своїм обов'язком допомогти та поділитись своїм досвідом із молодими бізнесменами».


Made on
Tilda